تبلیغات
ALI ZANGENEH - ورزشی
تاریخ : یکشنبه 19 تیر 1390 | نویسنده : ali zangeneh
/مسابقات كشتی فرنگی جایزه بزرگ باكو/
قربانی و اخلاقی به مدال طلا رسیدندبابك قربانی با غلبه بر قهرمان المپیك و حبیب‌الله اخلاقی با پیروزی مقابل سامان طهماسبی مدال‌های طلای اوزان 84 و 96 كیلوی مسابقات كشتی فرنگی جایزه بزرگ باكو را بر گردن آویختند.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، مرحله نهایی رقابت‌های كشتی فرنگی جایزه بزرگ فیلا كه از صبح امروز در سالن حیدر‌علی‌یف باكو آغاز شده بود عصر امروز با كسب 2 نشان طلای قربانی و اخلاقی در 96 و 84 كیلو، یك نقره بیابانگرد در 66 كیلو و برنز اخباری در 84 كیلو برای كشورمان به پایان رسید.

حبیب‌الله اخلاقی فرنگی‌كار 84 كیلوی كشورمان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم 5 بر صفر جسم پترسون از سوئد را شكست داد و در دور سوم احمد ییلدریم از تركیه را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب كرد. اخلاقی در نیمه‌نهایی نیز با نتیجه 2 بر یك طالب نعمت‌پور دیگر كشتی‌گیر كشورمان را شكست داد تا در فینال به مصاف سامان طهماسبی، كشتی‌گیر ایرانی‌ الاصل آذربایجان برود.
اخلاقی در دیدار نهایی این وزن نیز در 2 تایم از سد طهماسبی گذشت و مدال طلای 84 كیلو را بر گردن آویخت.
داود اخباری در همین وزن با پیروزی مقابل نناد زوگاج نفر سوم 2010 جهان از كرواسی به مدال برنز رسید.
در دیگر دیدار رده‌بندی 84 كیلو طالب نعمت‌پور مقابل احمد ییلدیریم از تركیه شكست خورد و از كسب مدال بازماند.

بابك قربانی در 96 كیلو پس از استراحت در دور اول، ایراكلی گاجایا از گرجستان را 7 بر صفر برد. وی در دور سوم آرز حسن‌اف از آذربایجان را 3 بر صفر مغلوب كرد. قربانی در نیمه‌نهایی نیز بلاژ كیس كشتی‌گیر مطرح مجارستانی را 6 بر صفر برد تا در دیدار فینال به مصاف اصلان بك خوشتوف قهرمان المپیك از روسیه برود.
قربانی در فینال نیز در 2 تایم و با نتایج (3 - صفر) و (یك - صفر) خوشتوف را شكست داد و صاحب گردن‌آویز طلا شد.
در همین وزن داود گیل‌نیرنگ پس از استراحت در دور اول، به جنك ایلدم از تركیه باخت و از دور رقابت‌ها كنار رفت.

افشین بیابانگرد در 66 كیلو پس از استراحت در دور اول، مارادی آبولادزه از گرجستان را 4 بر صفر از پیشِ‌رو برداشت. وی در دور سوم دارخان بایاخمتوف از قزاقستان را 5 بر صفر برد. بیابانگرد در نیمه نهایی هم الكساندر ماكسیموویچ از صربستان را 3 بر صفر شكست داد تا در فینال به مصاف توماس لورینچ كشتی‌گیر مطرح مجارستانی برود.
بیابانگرد در دیدار پایانی برابر لورینچ در 2 تایم و با نتیجه (یك - صفر) و (2 - صفر) مغلوب شد و به مدال نقره بسنده كرد.
در همین وزن علی محمدی پس از استراحت در دور اول، آرچیل تورمانیدزه از گرجستان را برد، اما در دور سوم مقابل آدام كوراك از روسیه شكست خورد و از دور رقابت‌ها كنار رفت.

در 55 كیلو محسن حاجی‌پور در دور اول 3 بر صفر لاشا گوگیتادزه از گرجستان را شكست داد. او در دور دوم مقابل روشن بایرام‌اف دارنده مدال‌های نقره جهان در سال‌های 2006 و 2009 و نقره المپیك پكن از آذربایجان شكست خورد. حاجی‌پور در دیدار رده‌بندی 3 بر صفر مغلوب اورهان احمداف از آذربایجان شد و پنجم شد. در این وزن روشن بایرام‌اف از آذربایجان با غلبه بر هموطنش طالع ممداف به مقام قهرمانی رسید.

در 60 كیلو، جاسم امیری ابتدا 7 بر صفر ایراكی چوچوا از گرجستان را شكست داد، اما در كشتی بعدی برابر حسن علی‌اف قهرمان سال 2010 جهان از آذربایجان در 2 تایم مغلوب شد. امیری هم در دیدار رده‌بندی به كامران ممداف آذربایجانی باخت و از كسب مدال بازماند. در این وزن حسن علی‌اف از آذربایجان با غلبه بر داوور استفانك از صربستان به مدال طلا رسید.

در 74 كیلو، هادی علیزاده پورنیا در كشتی اول خود 5 بر صفر به دمیترو پیشكوف از اوكراین باخت. علیزاده پس از پیروزی مقابل حریفانش در گروه بازنده‌ها در دیدار رده‌بندی به بیلان نالگیف از روسیه باخت و پنجم شد.
در این وزن دیمیترو پیشكوف از اوكراین با غلبه بر الوین مرسلیف از آذربایجان بر سكوی نخست ایستاد.

در 120 كیلو نیز بشیر باباجان‌زاده در كشتی نخست 2 بر صفر آلكساندر آكیموف از روسیه را مغلوب كرد و در یك‌چهارم نهایی در حالی‌كه مقابل میهالی دیك باردوس از مجارستان (دارنده 5 نشان نقره جهان) در تایم نخست یك بر صفر به پیروزی رسیده بود و در تایم دوم نیز تا 8 ثانیه به پایان مسابقه 3 بر صفر از حریفش پیش بود با دستور مربیان مصدومیت دست را بهانه كرد و بازنده اعلام شد.
در این وزن كشتی‌گیر رژیم اشغالگر قدس به مرحله نیمه‌نهایی راه یافته بود و باباجان‌زاده برای اینكه با این كشتی‌گیر مواجه نشود به شكستی مصلحتی تن داد. در غیر این‌صورت امكان محرومیت برای باباجان‌زاده وجود داشت.

نفرات اول تا سوم اوزان هفت‌گانه این رقابت‌ها به ترتیب 10، 5 و 2 هزار دلار جایزه نقدی گرفتند و به مربیان نفرات اول نیز 2 هزار دلار جایزه نقدی تعلق گرفتآرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

خرید شارژ

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا