تبلیغات
ALI ZANGENEH - مسافرت 620 كیلومتری قاتل با جسد مقتول
تاریخ : دوشنبه 17 مرداد 1390 | نویسنده : ali zangeneh
مردی پیمانكار كه طلبكار خود را در تهران به قتل رسانده بود، جسد مقتول را در باغ خود در شهرستان مراغه دفن كرد. به گزارش خبرنگار حوادث فارس در اواسط دی‌ماه 89 مرد جوانی به دادسرای جنایی تهران مراجعه كرد و مدعی شد برادرش از یك روز قبل از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است. این فرد به مأموران گفت برادرش برای دریافت طلب خود از فردی به نام آرش از خانه خارج شده بود.

بعد از اعلام مفقودی، تحقیقات مأموران پلیس آگاهی برای یافتن سرنخی از فرد گمشده به نام حمید آغاز شد تا اینكه در تاریخ 22 دی‌ماه موفق شدند آرش، فردی كه برای آخرین بار با حمید ملاقات كرده است را شناسایی و دستگیر كنند.

آرش ابتدا منكر اطلاع از سرنوشت حمید شد اما وقتی تحت بازجویی‌های دقیق قرار گرفت دچار تناقض‌گویی شد و در نهایت اعتراف كرد بر سر اختلاف مالی با حمید درگیر شده و بعد از اینكه او را به قتل رسانده، جسدش را در شهرستان مراغه دفن كرده است.

با اعتراف آرش به ارتكاب قتل، تیمی از پلیس آگاهی تهران به شهرستان مراغه اعزام شد و موفق شدند جسد حمید را در حالی كه در یك باغ میوه دفن شده بود، كشف كنند.

بعد از اعترافات صریح متهم و كشف جسد، قرار مجرمیت آرش به اتهام قتل عمد، سرقت خودروی مقتول، اختفای جسد و آتش زدن صندلی خودرو و برخی مدارك مقتول صادر و برای رسیدگی به دادگاه كیفری استان تهران ارسال شد. جلسه محاكمه صبح امروز در شعبه 113 دادگاه كیفری استان تهران به ریاست قاضی همت‌برگزار شد.

ذبیح‌زاده، نماینده دادستان با اشاره به مدارك موجود در پرونده، بزه انتسابی به متهم را محرز دانست و خواستار مجازات وی شد؛ اولیای‌دم نیز خواسته خود را قصاص متهم عنوان كردند.

در ادامه جلسه،‌ متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینكه بدون قصد قبلی مرتكب قتل شده است، گفت: حدود 26 میلیون تومان به حمید به خاطر یك پروژه بدهكار بودم كه او چكی را كه پاس نشده بود، برگشت زد. یك روز مقابل متروی قلهك با او قرار داشتم. بحث ما به مشاجره كشید كه به كلانتری رفتم. آنجا به حمید گفتم پول ندارم كه قبول كرد و حتی می‌خواست چك‌ها را به من برگرداند كه من قبول نكردم.

وی ادامه داد: روز حادثه با هم در خیابان جناح قرار گذاشتیم تا من 12 میلیون تومان دیگر به او بدهم. برای اینكه تنها نباشم منتظر ماندم تا یكی از دوستانم بیاید كه در حضور او پول را به حمید بدهم. حمید از این كار من ناراحت شد و ماشین را كنار خیابان متوقف كرد. به ناچار پول را دادم و به او گفتم باید چك‌هایم را برگردانی كه گفت آنها را نیاورده است و من باید 15 میلیون به خاطر دیركرد به او بدهم.

آرش گفت: سر همین موضوع مشاجره كردیم و بعد از اینكه پول را از دستش خارج كردم، قصد داشت با چاقو مرا بزند كه من با لوله‌ای كه كف خودرو افتاده بود ضربه‌ای به سرش زدم. حمید بیهوش شد ولی زود بهوش آمد و زمانی كه خواستم او را به بیمارستان برسانم گفت حالش خوب است.

متهم افزود: خواستم از ماشین پیاده شوم كه دوباره به من حمله كرد و من در همین لحظه دو ضربه دیگر به دستان او زدم. وقتی از ماشین پیاده شدم دیدم حمید كف ماشین افتاده است. نبض او را كه گرفتم فهمیدم مرده است. ماشین را با جسد به خیابان آزادی بردم و آنجا در خیابانی فرعی، پول‌ها، روكش صندلی، مدارك خودم و حمید و همچنین پول‌ها را آتش زدم.

وی گفت: جسد را به سمت شهرستان مراغه بردم و در بین راه هربار كه خواستم در بیابانی او را دفن كنم نتوانستم و سرانجام او را در باغ خود در شهرستان مراغه دفن كردم. در راه برگشت هم به خاطر اینكه خودرو بنزین نداشت، با اتوبوس به تهران برگشتم.

اظهارات متهم درباره تمام شدن بنزین در حالی است كه خودروی مقتول در پاركینگ خانه شوهرخواهر متهم در زنجان كشف شده بود.

در ادامه جلسه،‌ برادر مقتول در اعتراض به اظهارات متهم گفت: همه اظهارات او دروغ است. قتل با برنامه‌ریزی قبلی انجام شده و ریختن آهك روی جسد برای شناسایی نشدن، تأیید ادعای من است.

وی با بیان اینكه متهم بعد از خروج از زندان، طرح دوستی با برادرم ریخت تا او را به قتل برساند گفت: ادعای او درباره 12 میلیون هم دروغ است چراكه آن 12 میلیون تومان متعلق به برادرم بوده است.

بعد از اظهارات برادر مقتول، وكیل مدافع متهم در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از موكل خود مدعی شد كه قتل بدون برنامه قبلی، اتفاقی و در دفاع موكل از خود رخ داده است.

همچنین اظهارات متهم وكیل وی در دفاعیات مبنی بر اینكه مقتول با چاقو به متهم حمله كرده در حالی است كه هیچ مدركی مبنی بر اینكه مقتول چاقو داشته است در پرونده وجود ندارد.

در نهایت، بعد از اظهارات متهم در بیان آخرین دفاع قاضی همت‌یار ختم جلسه را اعلام و صدور حكم را به بعد از مشورت با مستشاران دادگاه موكول كرد.
طبقه بندی: اجتماعی، 
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

خرید شارژ

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا