تبلیغات
ALI ZANGENEH - لایحه افزایش تعطیلی عید فطر و پنجشنبه‌ها همزمان به مجلس ارائه می‌شود

 معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: لایحه افزایش تعطیلی عید فطر و روز پنجشنبه‌های دستگاه اجرایی به زودی از سوی دولت تقدیم مجلس می‌شودعبدالعلی تاجی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: راجع به ساعت كار دستگاه‌های اجرایی دولت در حال تهیه لایحه‌ای است كه بزودی تقدیم مجلس می‌كند و در این لایحه افزایش تعطیلات عید فطر و نیز تعطیلی پنجشنبه‌های دستگاه‌های اجرایی دولتی مطرح می‌شود.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: در قانون مدیریت خدمات كشوری در تبصره 3 ماده 87 ساعت كار در استان‌ها حتما باید 6 روز كاری در هفته باشد اما اخیرا نمایندگان طرحی مطرح كردند كه فوریت آن رای نیاورد اما خواهان حذف تبصره 3 ماده 87 قانون مدیریت خدمات كشوری شده‌اند.
تاجی افزود: اگر تبصره 3 ماده 87 قانون مدیریت حذف شود با سقف 44 ساعت كاری تعیین روزهای كاری در استانها براساس شرایط و به مدت محدود به دولت سپرده می‌شود.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود: دولت می‌خواهد در مواقع اضطرار مانند پدیده ریزگردها كه چندین استان جنوبی و غربی كشور را دربر گرفته بتواند با تعطیلی یك روز از هفته از این مشكلات بكاهد.
وی افزود: البته حفظ سقف 44 ساعت كاری دستگاه‌های اجرایی در هفته باید رعایت شود اما اگر لایحه دولت كه احتمالا هفته آینده تقدیم مجلس می‌شود به تصویب برسد با حفظ آن سقف دولت در مواقع اضطراری روزهای پنجنشنبه را تعطیل می‌كند.
وی افزود: دولت لایحه افزایش تعطیلی عید فطر را با قید دو فوریت هفته آینده تقدیم مجلس می‌كند و اگر قرار است در عید فطر سال جاری اجرا شود باید با دو فوریت تقدیم شود.
تاجی در پاسخ به این پرسش كه چگونه با رعایت سقف 44 ساعت كاری در هفته امكان تعطیلی پنجشنبه وجود دارد گفت: در قانون مدیریت خدمات كشوری به دولت اجازه داده شده در تهران 5 روز كاری در هفته تعیین شود و پنجشنبه‌ها تعطیل باشد ولی در شهر تهران ساعت كار از 8:30 تا 14:30 خواهد بود و این ساعت كاری به اعتبار قانون پیشگیری از آلودگی هوا تعیین شده كه در یك كمیته تصمیم‌گیری شده است.
وی افزود: كمیته پیشگیری از آلودگی هوا ساعت كار دستگاه اجرایی در تهران را تعیین كرده و براساس قانون مدیریت خدمات كشوری نبوده بلكه براساس قانون پیشگیری از آلودگی هوا عمل شده است. البته مراكز آموزشی و بهداشتی در تهران مستثنی هستند و این مصوبه برای دستگاه‌های اجرایی خواهد بود.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود: اگر لایحه دولت مبنی بر حذف تبصره 3 ماده 87 حذف شود آنگاه استانها اختیار خواهند داشت روزهای پنجشنبه را تعطیل كنند.
تاجی در مورد شكایت سازمان بازرسی مبنی بر رعایت 44 ساعت كاری دستگاه اجرایی دولتی گفت: با شكایت سازمان بازرسی این مسئله در دیوان عدالت اداری مططرح شد كه هیئت عمومی قضات دیوان به نفع دولت رای داده‌اند كه پس از اینكه رئیس دیوان از اختیارات خود استفاده كرد و به آن رای خدشه وارد كرد دوباره در هیئت عمومی دیوان این مسئله مطرح شد و قضات دیوان عدالت اداری مصوبه قبلی خود را اصرار كردند یعنی اینكه مصوبه دولت در مورد ساعت كار كارمندان در دستگاه اجرایی تهران قانونی است.
طبقه بندی: اجتماعی، 
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

خرید شارژ

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا